"חולקים אהבה משותפת לקפוארה"

"חולקים אהבה משותפת ל עבור פריירה אין זה הביקור הראשון בישראל, אבל בהחלט מפגש ראשון עם הקהילה החרדית. "אני מסתכל על השוויון שנוצר; על קבוצות שונות שיכולות לקחת חלק באותו הדבר, ולחלוק אהבה משותפת לקפוארה". קפוארה"

"הקפוארה בישראל תמיד מלאה ומצליח", הוסיף פריירה. "אני רואה מידי ביקור את ההבדלים באיכות ובכמות של המשתתפים. במסגרת הטקס בחר אחד החניכים, אריאל חריטן, "לגייר" את להיט הקיץ "טודו בום" של סטטיק ובן אל בעזרת אחותו, והפך אותו לשיר מחאה קפואריסטי נגד השימוש שעושה המאפיה בברזיל באומנות הלחימה.מי שאחראי על הבאתו של פריירה לישראל, הוא מיקי חייט, קפואריסט חרדי, ומי שאחראי על השגעת הברזילית ששוטפת את המגזר. חייט, בעל סטודיו אסאי שפועל כבר קרוב לעשור בזירה החרדית, מציין כי הביקור המרגש והלא שגרתי נוצר כתוצאה מאילוץ.

"השנה יש כבר תלמידים שמוענקות להם חגורות מתקדמות", חייט מספר. "לפי כללי הקפוארה, מי שאמור להעניק את החגורות האלו צריך להיות בעל דרגת מאסטר מסוימת. הוצעו לי כמה אופציות, אבל מהרגע שראיתי שגם מסטרנדו אברסון יכול להגיע, היה לי ברור שארצה אותו. עברו עליי כמה ימים של כסיסת ציפורניים עצבנית, ואז הגיעה התשובה החיובית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp