מצילים חיים ומסייעים לחברה החרדית בישראל

על פי נתונים עדכניים של משרד הבריאות כ 50% מנדבקי הקורונה בישראל הינם מהחברה החרדית. לאור ההתנהגות של החברה שלנו במרחב הציבורי, אנו מעריכים כי נתון זה צפוי לעלות משמעותית בשבועות הקרובים.

לאור זאת, אנו מבקשים לקחת אחריות חברתית ולנצל את הפלטפורמה שלנו כעמותה המשרתת את החברה החרדית בשגרה לטובת הסברה ומתן הנחיות להתנהגות אחראית ומודעת, לאור סכנת המגפה.

עמותת חרדים לקצב:

קיים צורך לאומי לשילוב האוכלוסייה החרדית כאזרחים נורמטיביים בחברה הישראלית. העמותה הוקמה על-מנת לקדם את חוסנו של הציבור החרדי בישראל ולסייע בהשתלבות הנוער החרדי בחברה הישראלית על-ידי מתן כלים והכשרות לאורח חיים בריא. לצורך כך, אנו מפעילים חוגי ספורט וריקוד בקרב ילדים ונוער, נשים וגברים. העמותה שמה לה למטרה להוות בית-חם לנוער בסיכון חרדי, לסייע לו בתהליך העצמה רגשית-חברתית באמצעות לימוד קפוארה, פיתוח מודעות לאורח חיים בריא, פעילות גופנית, תזונה בריאה והיכולת לשנות הרגלים. המוטבים שלנו רוכשים מיומנויות לתכנון חיים בריאים המבוססים על תזונה מודעת ופעילות גופנית מאוזנת, תוך פיתוח גישות חיוביות ומאוזנות לדימוי גוף. העמותה פעולת עם הקפדה על כל כללי ההלכה ובעידודו של הרב אברהם ישראל רובין. העמותה מפעילה את רשת 'סטודיו אסאי', תומכת בספורטאים תחרותיים חרדיים, ומבצעת פרויקטים סוציאליים מיוחדים בספורט.

קהל היעד: החברה החרדית בדגש על נוער חרדי במצבי סיכון ונשירה גלויה/סמויה. במעגל הראשון משרתים כ 2,500 בני נוער וצעירים. אנו רואים כי בוגרי התכנית מהווים מודל להצלחה במשפחותיהם ובקהילותיהם ומייצרים כדור שלג של עניין גובר בתכנים ובמפגשים אשר העמותה מספקת. ההנחה היא שיצירת תשתית של סוכני שינוי ייצרו מעגלי השפעה קהילתיים, כך שבוגרים שלנו יחזרו לקהילות ויהוו דגם להשתלבות במעגל העבודה ולעצמאות כלכלית תוך שמירה על עולם התורה.
העמותה פועלת בבני-ברק, רחובות, בית-שמש, ירושלים, חולון ופתח-תקווה. 

מיקי חייט – מייסד ומנכ"ל

מיקי גדל ברחובות, במשפחה של חוזרים בתשובה ובה שבעה אחים. למד בישיבת תלמוד תורה. מיקי הינו מאסטר קפוארה וספורטאי מצטיין. הוא זכה באליפות ישאל ובאליפות אירופה. כמו כן, זכה במקום הרביעי באליפות העולם לשנת 2018. בנוסף להיות ספורטאי מצטיין ומתוך תשוקה לקדם שינוי חברתי לנוער חרדי הנמצא במצבי נשירה גלויה/סמויה, מיקי ייסד את עמותת "חרדים לקצב", במסגרתה הוא מאמן אלפי נערים וילדים בסיכון מרחבי הארץ בדגש על פעילות ענפה בחברה החרדית.

קריאה דחופה לסיוע בזמן הקורונה!

כפי שציינו, אנו משרתים כ 2,500 בני נוער וצעירים. גם בתקופה זו, אנו ממשיכים לקיים עמם קשר שוטף באופן מקוון וטלפוני (שיעור משמעותי מהאוכלוסייה שלנו הינם נטולי גישה לאינטרנט).

לאור המצוקות האישיות/משפחתיות/קהילתיות אליהם אנו נחשפים ולצורך לקיחת האחריות שלנו כעמותה הפועלת לקידום שינוי חברתי בחברה החרדית, ברצוננו לקבל את תמיכתכם הבהולה בביצוע הפעולות הבאות:

  1. הפקת עלוני הסברה בעברית ובאידיש
  2. הקמת מוקד תמיכה טלפוני, המבוסס על המדריכים שלנו בעמותה לטובת מתן הסבר למשתתפים בתוכניות שלנו ולבני משפחותיהם.
  3. הקמת קו חם, המבוסס על הנחיות משרד הבריאות, שיהיה מותאם לחברה החרדית תרבותית והלכתית.

בתקווה לימים קלים יותר,
מיקי (מיכאל) חייט
מנכ"ל ומייסד

לעמותה שלנו יש את כל האישורים הנדרשים לרבות, 46א'.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp